Haber

FETÖ Üyesi Arif Oktay Eser Tutuklandı

FETÖ üyeliğinden 7 yıldır aranan eski birinci sınıf emniyet müdürü Arif Oktay Eser tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eser, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi’ne sevk edildi.

Burada soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadesi alınan zanlı Eser, sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından “silahlı terör örgütüne üye olmak” hatasıyla tutuklandı.

Sahte pasaport ve sahte kimlikle yakalandı.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin firari FETÖ’cüleri yakalamak için oluşturduğu özel tim, terör örgütü üyeliği ve terör örgütü üyeliği suçlamasıyla 7 yıldır aranan eski birinci sınıf emniyet müdürü Arif Oktay Eser’in peşine düştü. sürekli adres değiştirdiği ve kendini gizlemek için kılık değiştirdiği öğrenildi. Uzun süreli takip sonucunda Eser’in örgütün verdiği sahte pasaport ve sahte kimlikle yurt dışına kaçacağı öğrenilen ekipler, Eser’i saklandığı adreste yakaladı.

Eser’in üzerinde ve adresinde yapılan aramada 2 adet sahte kimlik ve pasaport, FETÖ’nün simgesi olarak bilinen 1 ABD doları, yüklü miktarda döviz, çok sayıda cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve çeşitli belgeler ele geçirildi.

Arif Oktay Yapıt yakalanınca polise “Boş yere uğraşıyorsunuz, geri geleceğiz” demişti. terimini kullandığı kaydedildi.

cinehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu