Haber

Mardin’de Türkmen Vadisi alternatif çevre yolu çalışmaları başladı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Demirtaş, şehir trafiğini rahatlatacak Türkmen Vadisi’nin alternatif çevreleme yolunda başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ulaşım sorununa temelli ve kalıcı çözümler üretmek için çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince şehir içi trafiği rahatlatacak olan Türkmen Vadisi’nin alternatif devrialem yolunda genişletilmesi için çalışma başlatıldı.

Artuklu merkezi Işık Mahallesi ile İstasyon Mahallesi’ni birbirine bağlayan 4 kilometre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki yolda çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte kent merkezi trafiği rahat nefes alacak.

Vali Mahmut Demirtaş, başlatılan çalışmaları yerinde inceleyerek Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan’dan bilgi aldı.

Her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da vatandaşların yaşam konforunu artırmak için hizmet odaklı çalışmalarına devam edeceklerini belirten Demirtaş, yolun Artuklu merkezinin trafik yükünü büyük ölçüde rahatlatacağını ifade etti.

Demirtaş, “Diyarbakır’dan gelip TOKİ bölgesinden ayrılan araçlar bu yoldan şehir merkezine girmeden Kızıltepe’ye gidebilecek. Genişletme ve yol alt yapı çalışmasının ardından hızla sıcak asfalt serimine başlayıp yolu belediyeye arz edeceğiz. vatandaşlarımızın hizmetine bir an önce kavuştuk. Mardin’imize hayırlı olsun.” söz konusu.

Vali Demirtaş’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen eşlik etti.

nazilli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu