Haber

İstanbul’da 4 ayrı operasyonda 343 kilo uyuşturucu ele geçirildi

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Son bir hafta içinde 4 ayrı operasyonda 343 kilo 938 gram uyuşturucu, 34 bin 200 hap ve uyuşturucu üretiminde kullanılan 43 kilo 700 gram kimyasal madde ele geçirildi. Operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uyuşturucuyla mücadele konusunda geniş çaplı yeni bir çalışma yürüttü. Soruşturma kapsamında 6 zanlının uyuşturucu üretimi ve ticareti yaptığı belirlendi. Teknik ve fiziki takibin ardından 22-29 Mayıs tarihlerinde Çatalca, Silivri ve Başakşehir ilçelerinde 3 farklı adrese ve bir tıra operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda 6 zanlı yakalanarak gözaltına alındı. Hassas burunlu dedektör köpeğinin basıldığı adreslerde ve TIR’ın zulasında yapılan aramalarda 238 kilo 700 gram metamfetamin, 87 kilo 620 gram esrar, 17 kilo 618 gram kokain, 43 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucu üretiminde kullanılan 700 gram kimyasal madde ile 34 bin 200 uyuşturucu madde ele geçirildi. Toplam 343 kilo 938 gram uyuşturucu maddenin ele geçirildiği operasyonlarda yakalanan 6 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlarca tutuklandı.

Öte yandan operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu maddeler ile uyuşturucu üretiminde kullanılan kimyasallar ve diğer malzemeler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinde sergilendi.

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-bor.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu