Yaşam

Deprem Mağdurları İçin Alınan Yeni Kararlar Açıklandı

6 Şubat’ta meydana gelen Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı, Kahramanmaraş merkezli depremlerKararlar hakkında birbirinden değerli kararların yer aldığı Resmi Gazete’de yayımlandı, daha çok vatandaş ödeme kolaylıklarısağlamayı amaçlar

Bu içerikte; Resmi Gazete’de yayımlanan kararlardan ilki, orman köylüleri hakkında. Karara göre orman köylüsü ve kooperatiflerin kredi ödemeleri 31 Temmuz 2023 tarihine kadar ertelendi. Bu erteleme kapsamında faiz işletilmeyecek. Bu ortada; Kredi erteleme başvurusu yok gerek olmadığınıBiz de söyleyelim.

Perakende ticarette taksit sayısı değişebilir

Bildiğiniz gibi bazı iş kategorilerinde Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen taksit limitleri bulunmaktadır. Akıllı telefonlara 3 taksit bunun en bilinen örneğidir. İşte depremzedeler için bu konuda bir karar. Bölgedeki taksit limitlerini il ve ilçe bazında Bakanlık belirliyor. değiştirebilmek.

Yapılandırılmış borçlar da ertelendi

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre son yapılan yeniden yapılandırma kanunları kapsamında borçlarını yeniden yapılandıran vatandaşlar, 31 Temmuz 2023’e kadar ödemeyecekler. Tıpkı orman köylülerinin ve kooperatiflerin borçlarının yapılandırılmasında olduğu gibi. Faiz alınmayacak.

Türkiye’nin her yerindeki prefabrik ve konteyner evlerde KDV yüzde 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Şubat’ta bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi imzaladı. Bu Cumhurbaşkanlığı Kararı, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar için prefabrik ve konteyner konutlarda KDV’yi içeriyor. %1’e kadar . Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı bu kararın kapsamını genişletti. Şimdi Türkiye’nin her yerindePrefabrik yapılar ve konteynerler için yüzde 1 KDV uygulanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu