Ekonomi

Bank of America Haziran ayında hangi sektörleri önerdi?

Bank of America analistleri, Cuma günü yayımladıkları bir akış notunda, Haziran ayında olağan dışı bir dönem olduğunu söylediler. Askıya alyapay zeka (AI) almak ve satmak için dedi.

analistler, “Haziran Fed’de teknoloji/hisse fiyatları duraklıyor ve Çin teşvikini bir boğa Haziran sürprizi olarak bırakıyor… Haziran’da tutarsız ‘HSI al, AI sat’ işlemi… sert darbe alan bazı emtialar, gelişen piyasalar, kaynaklar ve bankalarla korunuyor. “o yazdı.

Piyasanın, oranların resesyona neden olmasını beklemekten yorulduğuna ve yatırımcıların en büyük şirketlere geri döndüğüne inanıyorlar.

Bu arada analistler geçen hafta 14,8 milyar dolarlık hisse senedi, 11,2 milyar dolarlık nakit, 1,1 milyar dolarlık tahvil ve altında0.2 milyar doların aktığını kaydetti.

Geçen hafta altıncı hafta girişi olurken, ikinci çeyrekte 389 milyar dolarlık giriş yapıldı. Hisse senetleri, Şubat ayından bu yana en büyük haftalık girişi kaydederken, teknoloji rekor düzeydeki en büyük girişi gördü (8,5 milyar dolar). Ayrıca tüketici alanı, Ekim 2022’den bu yana en büyük çıkışı kaydetti.

analistler, “Mayısta sat düşüncesi işe yarar”belirtilmiş.

Ancak akışların tatmin edici bir biçimde konumlandırmanın uzun vadeli olduğunu gösterdiğini ve akımın artık teknoloji ve stoklara yöneldiğini açıkladılar. Pozisyon ve tekniklerde yükselme riskinin devam ettiğini de belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu